Poznajmy się

Nazywam się Anna Dyjak

Jestem edukatorką, pedagożką, autorką kursów i szkoleń. 

Po co to wszystko?

Tak jak Ty, jestem związana z edukacją najmłodszych. Przez kilka lat prowadziłam bliskościowy żłobek i przedszkole w Krakowie. Sprawdziłam w praktyce, jak skuteczne mogą być proste narzędzia pomagające opiekunkom i nauczycielkom w ich codziennej pracy z dziećmi, dlatego teraz dzielę się nimi w największym projekcie dla żłobków i przedszkoli w mojej karierze.

Moim celem jest tworzenie przyjaznego, otwartego środowiska, w którym dzieci, rodzice i pracownicy placówek mogą wyrażać swoje emocje i uczyć się zarządzania nimi bez lęku. Z taką wizją tworzyłam i prowadziłam swoje placówki w Krakowie.

Z mojego doświadczenia wynika, że poprzez poznanie i wyrażanie swoich emocji, dzieci stają się bardziej zaangażowane i szczęśliwe. Dlatego wspieram rodziców i pracowników w edukowaniu dzieci w zakresie emocji oraz budowaniu zdrowych relacji bez strachu i presji – z odwagą i pewnością siebie.

Dążę do tego, by w żłobkach i przedszkolach bezpieczeństwo, wsparcie i towarzyszenie emocjonalne były stawiane na pierwszym miejscu. Marzę, by dzieci czuły się słuchane, wspierane i bezpieczne w wyrażaniu swoich emocji. Wierzę, że wszystkie polskie placówki dla maluszków mogą stawiać na opiekę opartą na empatii, szacunku i akceptacji. Czujesz podobnie?

Wiem, że kluczowa jest edukacja, dlatego uczę pracowników żłobków i przedszkoli, a także rodziców, jak wspierać dzieci w radzeniu sobie z trudniejszymi emocjami.

Wierzę, że dzięki programowi BLISKOŚĆ W EMOCJACH dzieci będą miały lepszy start w dorosłe życie.

Edukatorka i pedagożka

Autorka kursów i szkoleń

Żona oraz Mama Igi i Tymka

DOŚWIADCZENIE

  • Założycielka bliskościowego żłobka i przedszkola „Tulisie” w Krakowie.
  • Właścicielka platformy edukacyjnej dla opiekunek w żłobku i nauczycieli w przedszkolu oraz szkole.

Jako trenerka zrealizowałam osobiście następujące projekty:

1) Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

– Projekt: „e-mocni – Cyfrowe umiejętności. Realne Korzyści” – Trenerka centralna w obszarze „Praca i rozwój zawodowy”.

2) Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej (obecnie ORE)

– Projekt: „Edukacja dla pracy” – Wsparcie polskiego systemu edukacji w realizacji zadań z doradztwa edukacyjno-zawodowego w kontekście idei uczenia się przez całe życie.

3) Lechaa Consulting

– Projekt: „Kotwice Kariery” – testowanie narzędzi diagnostycznych oraz materiałów metodycznych dla zdolnych i oporujących uczniów gimnazjum.

– Projekt: „Znam Swoje Kompetencje” – wdrożenie narzędzi diagnostycznych wśród doradców zawodowych i opracowanie materiałów dydaktycznych wspomagających proces rozpoznawania i określania predyspozycji, zainteresowań zawodowych i uzdolnień przedsiębiorczych.

4) Ecorys Polska Sp. z o.o

– Projekt: „Pełnosprawni w Pracy! Program kompleksowej reintegracji społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych z powiatu piaseczyńskiego”.

– Projekt: „Tworzenie architektury własnego środowiska pracy – innowacyjny model aktywizacji społeczno-zawodowej osób do 25 roku życia”.

5) Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy

– Projekt: „Włochowska Akademia Rozwoju Zawodowego” Warsztaty Asertywności.

– Projekt: „Włochowski Klub Integracji Społecznej” Warsztaty Aktywnego Poszukiwania Pracy.

6) The Tower Warszawa

– Projekt: „Aktywne Warszawianki” – warsztaty grupowe i indywidualne doradztwo.

7) Fundacja Dorastaj z Nami

– Projekt: doradztwo zawodowe dla dzieci i młodzieży, których rodzice zginęli lub zostali poszkodowani podczas misji wojennych.

8) Instytut Rynku Pracy Fundacja Nowy Staw | Trener Pracy – Doradca Zawodowy

– Projekt: „Aktywni” program aktywności zawodowej osób 50+

Jako realizatorka zorganizowałam w ramach pozyskanych środków publicznych następujące projekty:

1) Projekt: „Wsparcie na starcie” – doradztwo indywidualne dla podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mińsku Mazowieckim.

2) Projekt: „Złap swój sukces” – Akademia wizerunku – zajęcia grupowe dla podopiecznych Ośrodka Pomocy społecznej w Legionowie.

3) Projekt: „Świadomy nauczyciel, czyli nowoczesna kadra oświatowa w szkołach powiatu legionowskiego” – warsztaty grupowe dla nauczycieli – praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, Arteterapia, ADHD.

4) Projekt: „Złap swój sukces” – warsztaty terapeutyczne i indywidualne doradztwo dla podopiecznych Ośrodka Pomocy społecznej w Legionowie.

5) Projekt: „Technik elektronik – zawód przyszłości” – doradztwo zawodowe i pedagogiczne dla uczniów technikum na zlecenie Wydziału Funduszy Europejskich Miasta Stołecznego Warszawa.

6) Projekt: „Akademia wizerunku” zajęcia grupowe dla podopiecznych Ośrodka Pomocy społecznej w Legionowie.

7) Projekt: „Aktywni – niezależni” zajęcia grupowe – trening kompetencji i umiejętności społecznych dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach.

8) Projekt: „Cyber-prześladowca” – warsztaty z cyber bulling’u dla nauczycieli powiatu puławskiego.

Wykształcenie

Studia magisterskie:
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
Specjalizacja: Pedagogika Specjalna

Studia podyplomowe:
Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie
Specjalizacja: Doradztwo Zawodowe

  1. Trener/coach/doradca – Projekt „Zawody Przyszłości” FIM w Lublinie Uprawnienia: Trener/coach/doradca.
  2. „Zarządzanie zasobami ludzkimi z wykorzystaniem nowoczesnych systemów motywacyjnych” – Lubelska Fundacja Rozwoju w Lublinie.
  3. „Rozwijanie kompetencji trenerskich w zakresie pracy z procesem grupowym” – Grupa TROP Warszawa.
  4. „Zarządzanie zasobami ludzkimi z wykorzystaniem nowoczesnych systemów motywacyjnych” – Lubelska Fundacja Rozwoju w Lublinie (2012 r.).
  5. „Zarządzanie przedsiębiorstwem” – Lubelska Fundacja Rozwoju w Lublinie (2012 r.).
  6. Międzynarodowa konferencja „FAMILY CAREER COMPASS” – metody doradztwa zawodowego skutecznie wspierające rodziców w kierowaniu karierą zawodową ich dzieci (Społeczna Akademia Nauk, 2013).
  7. Kariera w płynnej nowoczesności (konferencja z udziałem m.in. prof. dr hab. Marka Savickas, prof. dr hab. Jean Guichard, Uniwersytet Wrocławski, 2014).
  8. Seminarium „Budowanie krajowego systemu kwalifikacji” (Instytut Badań Edukacyjnych, 2014).
  9. „NCA – new competence and ability” – narzędzia i materiały metodyczne do badania kompetencji i zainteresowań zawodowych osób dorosłych” (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Zakład Szkolenia i Doradztwa Ekonomicznego Sp. z o.o. w Lublinie, 2015).
  10. Profesjonalny rekruter” – Goldenline (2015 r.).

Autorka

– Autorka kursu w nurcie bliskości dla opiekunek, nadającego kwalifikacje do pracy w żłobku.

– Autorka kursu online: „Bliskościowe metody pracy z dziećmi w żłobku oraz przedszkolu”.

– Autorka kursu online dla osób zarządzających żłobkiem lub przedszkolem o pozafinansowych metodach motywacyjnych dla nauczycieli i opiekunów.

– Autorka ćwiczeń w Projekcie „Edukacja dla pracy” (KOWEZiU 2013): ćwiczenia w ramach modułów „Podstawy teoretyczne doradztwa edukacyjno-zawodowego” oraz „Doradca zawodowy jako ambasador kompetencji kluczowych poszukiwanych na rynku pracy”.

– Współautorka publikacji w Projekcie „Kotwice Kariery” (Lechaa Consulting 2015): karty pracy oraz scenariusze zajęć dla zdolnej młodzieży.

Co o mnie mówią?

Poznaj opinię moich wspaniałych kursantek.

Edukacja jest Kluczem

W SIECI

Od wielu lat prowadzę edukację w Internecie, aby dotrzeć do jak największej liczby ludzi z przekazem o bliskościowej opiece nad dziećmi. Tu mnie znajdziesz:

A prywatnie?

Szczęśliwa żona oraz mama Igi i Tymka

CHCESZ POZNAĆ MNIE BLIŻEJ?

Zmieniaj ze mną świat polskiej edukacji!
Razem stworzymy lepsze jutro dla emocjonalnego zdrowia dzieci w naszym kraju.